Новый тренд в онлайн-шопинге. Заказывайте товары и услуги в 1000+ магазинах, как обычно, и получайте часть стоимости заказа обратно в виде кэшбэка!

Господиням на замітку: як вибрати електроплиту

Средний рейтинг
0 из 5 звезд. 0 голосов.
Мой рейтинг:

Не дивлячись на те, що традиційні газові плити за популярністю як і раніше утримують лідируючі позиції, багато сімей із задоволенням віддають перевагу електроплит . Кому-то по душі припадають перевірені роками електроплити з чавунними конфорками і емальованими поверхнями, інші ж вважають за краще більш сучасне оформлення під склокерамічною панеллю.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита в інтер'єріГотувати на електроплитах досить просто, а догляд за ними не вимагає особливих зусиль. Нехай не завжди вибір на користь електричних плит є результатом зваженого рішення (сучасні новобудови і вдома без газопостачання просто не залишають іншого вибору), але вони мають певні переваги перед газовими. Саме достоїнств, різновидам і функціональними можливостями електроплит і присвячений наш сьогоднішній огляд.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з духовкою

зміст

 1. переваги електроплити
 2. Поверхня: керамічна vs класична
 3. Конфорки: чавунні або керамічні
 4. індукційні електроплити
 5. Рейтинг виробників
 6. підсумки

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з стрічковим нагрівачем

переваги електроплити

Говорячи про переваги електричних плит, ми в першу чергу порівнюємо їх з газовими . До речі, про те, як правильно вибрати газову плиту , ми вам вже розповідали.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Газова плитаЇх найважливіша відмінність полягає в тому, що газовим необхідне підключення до газопостачання, а в багатьох будинках або в сучасних новобудовах, в яких газопровід не передбачений в принципі, підключити її просто неможливо. Електроплиту, в свою чергу, можна підключати в будь-якому будинку, аби проводка була надійною і розрахованої на досить високі навантаження.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - ЕлектродуховкаТепер кілька слів про духовках. В електричних плитах духовка не може бути газової – вона виключно електрична, що є безсумнівним плюсом. Багато господинь знають, як буває непросто приготувати страву в газовій духовці рівномірно, щоб низ страви не підгорав, а верх не залишалася напівсирим. У електродуховці  нагрівальні елементи знаходяться і зверху, і знизу, тому приготування в ній більш передбачувана і приносить більше задоволення.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Відкрита електродуховкаДетальніше з можливостями і різновидами духових шаф можна ознайомитися в раніше опублікованому матеріалі Як вибрати духовку: особливості, поради, нюанси .

Якщо говорити про безпеку, то і тут електрична плита дасть фору газової. По-перше, газова плита дає відкрите полум’я і ризик отримати опік багаторазово зростає, а, по-друге, горіння газу супроводжується виділенням не тільки тепла, але і продуктів його згоряння. Саме тому встановлювати газову варильну поверхню потрібно тільки в вентильованого кухні.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Дизайн електроплитДо речі про зовнішній вигляд – гладка однотонна електрична плита виглядає куди більш виграшно і стильно в порівнянні з стирчать над поверхнею газовими конфорками. До речі, саме тому їх нерідко використовують в дизайнерських кухнях.

Поверхня: керамічна vs класична

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Поверхня електроплитиПід класичної поверхнею електроплит мається на увазі стара добра емальований  або металева  поверхня з підносяться над нею конфорками.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з емальованому поверхнею

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з металевою поверхнеюЕмальоване покриття відомо багатьом – на ринку саме такі плити представлені широким асортиментом. Завдяки тому, що за емальованими поверхнями для приготування їжі легко доглядати і вартість їх досить демократична, вони користуються стабільним попитом. До того ж, якщо раніше емаль в більшості своїй була тільки білою, то сьогодні кольорове розмаїття куди багатшим.

Однак є у такого покриття і недолік – навіть при дбайливому ставленні на ньому згодом утворюються подряпини і відколи.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Металева електроплитаМеталеве покриття більш надійне і не так схильне механічних пошкоджень, але вартість його дещо вищий. Для того, щоб надовго зберегти естетичний зовнішній вигляд, абразивні миючі засоби та металеві шкребки краще не використовувати – така поверхня цього не любить.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Стеклокерамическая поверхнюСкляні  і склокерамічні  поверхні з’явилися пізніше і є рівні однотонні панелі, під якими «ховаються» конфорки. Виглядають такі плити дуже ефектно і їх без перебільшення можна назвати прикрасою для будь-якої кухні.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Догляд за склокерамічною поверхнеюДогляд за склокерамічними поверхнями для приготування їжі максимально простий і комфортний – для очищення плити знадобиться тільки м’яке миючий засіб (ніяких абразивів!) І чиста губка або ганчірка.

Зупиняючи свій вибір на такій плиті, важливо запам’ятати кілька правил. По-перше, в разі «тікання» рідини з каструлі потрібно відразу ж її ліквідувати, а, по-друге, скло – матеріал крихкий, тому потрібно бути обережними з важкої посудом (особливо чавунної) і не навантажувати плиту сторонніми важкими предметами.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Скляна поверхняПоєднання краси і зручності – задоволення не з дешевих, тому логічно припустити, що скляна плита обійдеться в трохи більшу суму. Але воно того варте!

Конфорки: чавунні або керамічні

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Конфорки електроплитЧавунні конфорки  – це прерогатива класичних електроплит. Вони можуть бути в формі плоского «млинця» або відкритої спіралі. У плані догляду перші більш кращі – очистити спіральний ТЕН значно складніше, ніж плоску поверхню. Головний їх плюс – довговічність і абсолютна невибагливість в засобах чищення.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Спіральні чавунні конфоркиОсобливість чавунних конфорок полягає в тому, що чавун досить довго нагрівається і також довго витрачає накопичене тепло. Через це властивості матеріалу вони споживають велику кількість енергії і мають досить низький ККД. До речі, для того, щоб прискорити процес нагріву, багато традиційні моделі плит мають конфорки швидкого нагріву.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Спіральні конфорки на металевій поверхніЗазвичай на вручений поверхні знаходиться від 2 до 4 зовнішніх конфорок двох діаметрів: меншим і більшим. Для того, щоб при нагріванні знизити втрату тепла, рекомендується вибирати посуд по діаметру конфорок.

Якщо чавунні конфорки розташовуються над варильною поверхнею, то в склокерамічних плитах нагрівальний елемент знаходиться під панеллю і конфорки на ній відзначені тільки контуром. Завдяки цьому приховані керамічні конфорки  мають куди більшу енергееффектівностью – вони не витрачають електрику даремно, спритно нагріваються і також спритно остигають.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Склокерамічні конфоркиНайчастіше в них використовується стрічковий (Hi-Light) або галогенний нагрівальний елемент. Останні «розганяються» до заданої температури швидше, ніж стрічкові нагрівачі, але у них є один мінус – термін служби галогенової лампи відносно невеликий (всього кілька років) і з часом його доведеться міняти.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Нагрівальний елемент типу Hi-Light Ще одним безсумнівним плюсом керамічних конфорок є їх форма. Конфорки переважно бувають круглими або квадратними і можуть мати кілька розмірів, регулювання яких здійснюється за допомогою панелі управління. Але в деяких моделях електроплит є спеціальні конфорки для овальної або прямокутної посуду, що дуже до речі, якщо Ви, наприклад, часто готуєте в утятніце.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з овальної конфоркоюВажливий момент – щоб забезпечити максимальний контакт з керамічної варильною поверхнею, потрібна посуд з рівним дном, тому з улюбленими, але деформованими каструлями доведеться попрощатися. З іншого боку, придбання нової плити стане відмінним приводом оновити кухонне начиння. Вибирати краще посуд  з товстим багатошаровим дном – вона легше переносить різкі перепади температур і не так схильна до деформації.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Посуд для електроплит

індукційні електроплити

Індукційні плити стоять особняком від традиційних або звичайних склокерамічних електроплит і працюють за іншим принципом – роль нагрівального елементу в них грає електромагнітна котушка. На даний момент це найбільш безпечні, раціональні і ефективні варильні поверхні, коефіцієнт корисної дії яких становить приблизно 90%.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Індукційна електроплитаПід час готування на індукційній плиті нагрівається тільки посуд (до слова, нагрів відбувається максимально швидко), залишаючи навколишнє поверхню лише злегка теплій. За рахунок цього такі варильні поверхні не витрачають тепло даремно і дозволяють вагомо заощадити на рахунках за електрику.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Готування на індукційній плитіАле, як і будь-яка інша плита, «індукціонка» має свої особливості. В першу чергу, для індукційної поверхні знадобиться спеціальний посуд: емальована, чавунна  або з індукційним (магнітним) дном. Такий посуд зазвичай має впізнавану маркування – значок з витягнутою спіраллю.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Маркування індукційної посуду

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Посуд з індукційним дномПлюс до всього, так як індукційна поверхня нагріває посуд після включення моментально, вона споживає багато енергії і може створювати скачки напруги, тому її просто необхідно забезпечити надійної проводкою.

Рейтинг виробників

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Виробники плитЕлектроплити на ринку представлені в самих різних цінових категоріях. Ім’я бренду говорить не стільки про престижність обраної моделі (хоча без цього, зрозуміло, теж нікуди), скільки про її якість, надійність та довговічність.

Якщо Ви не ганяєтеся за технологічними новинками і дизайнерськими фішками, а просто шукаєте добротну «робочу конячку», можна вибрати плиту з гідним співвідношенням ціна-якість в асортименті виробників Greta , Cerasis , Canrey , Gefest , Artel  і Mora .

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Недорога електроплитаВ середньому ціновому діапазоні представлені електроплити більш відомих в світі марок: Indesit , Gorenje , Hansa , Beko  і Zanussi . Такі моделі досить популярні, так як пропонують більше зручностей і можливостей, при цьому за вартістю залишаючись «в рамках дозволеного».

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита з дисплеємДо найбільш просунутим і навороченним моделей належать плити Electrolux , Kaiser , Bosch  і Hotpoint-Ariston . Моделі цих виробників зазвичай мають масу додаткових можливостей (на зразок невеликого дисплея  або вбудованих на панелі управління годин ), а робота дизайнерів і загальний зовнішній вигляд залишаються на висоті.

підсумки

На закінчення варто підсумувати все вищесказане і резюмувати сильні і слабкі сторони електричних плит.

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита в інтер'єрі кухні

Переваги електроплит:

 1. Більш енергоефективні порівняно з газовими
 2. Чи не потребують підключення до газових комунікацій або зовнішнім газовим балонів
 3. Не працюють з відкритим вогнем, необов’язкова витяжка
 4. Оснащуються виключно електродуховкою
 5. елементарний догляд
 6. Склокерамічні варильні поверхні мають сучасний і привабливий зовнішній вигляд
 7. Широкий діапазон цін: від найдемократичніших до преміум-сегменту

недоліки:

 1. Залежні від енергопостачання і не підходять для районів, в яких часто відключається світло
 2. Потребують якісної проводці і правильному підключенні
 3. Вимоги до спеціальному посуді
 4. Вартість вище газових

Господиням на замітку як вибрати електроплиту - Електроплита на кухніЯкщо Ви вибираєте електроплиту виходячи з її надійності і невибагливості до умов експлуатації, кращим вибором буде класична плита з чавунними конфорками і металевим покриттям – такого «броненосцю» будь-які пошкодження ні по чому.

Господині, які вважають за краще облаштовувати свій храм їжі (кухню то пак) більш естетично і зі смаком, в більшості випадків вибирають гладкі стеклокерамические поверхні. А якщо Ви до того ж замислюєтеся про економічність і ефективності Вашої майбутньої помічниці, ставку варто зробити на індукційну плиту.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть Вам вибрати найбільш підходящу і відповідає всім вимогам електроплиту. Вдалих обновок!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*