Новый тренд в онлайн-шопинге. Заказывайте товары и услуги в 1000+ магазинах, как обычно, и получайте часть стоимости заказа обратно в виде кэшбэка!

Як вибрати духовку: особливості, поради, нюанси

Средний рейтинг
0 из 5 звезд. 0 голосов.
Мой рейтинг:

З давніх-давен визначення вдома не поділялося з поняттям домашнього вогнища, який обігрівав і буквально годував всіх домочадців. Сотні років еволюції видозмінили «домашнього зберігача» зі звичайного багаття і каміна до високотехнологічного духової шафи .

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Домашнє вогнищеФункції обігріву з нього, зрозуміло, були зняті, але сьогодні важко уявити затишний будинок без аромату запеченого м’яса або чарівного запаху домашньої випічки.

Кожна господиня має свої фірмові страви, якими вона прикрашає сімейні свята або щоденне меню, тому і вимоги до духовки у кожної господині індивідуальні.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Приготування фірмових стравЯк вибрати ідеальний сучасний «сімейне вогнище» і якими функціями він наділяється сьогодні? Про це ми і розповімо в нашому огляді.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Печиво в духовці

зміст

 1. Електрична vs газова
 2. Залежні і незалежні духовки
 3. режими нагріву
 4. внутрішній простір
 5. Спеціальні можливості
 6. підсумки

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Відкрита духовка

Електрична vs газова

Одним з найбільш пріоритетних питань у виборі духовки є тип «палива», на якому вона буде працювати. Яку ж краще вибрати – газову або електричну?

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Вбудований духова шафаГазова духова шафа  значно поступається за популярністю своїм електричним побратимам, і цьому є ряд причин. Жар в даному випадку виходить тільки знизу, і це головний мінус – досягти рівномірного запікання страви не так-то й просто.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Газовий пальникЩоб домогтися більш рівномірної температури всередині духової шафи, наші мами і бабусі вдавалися до деяких хитрощів – розміщували внизу духовки ємності з водою або звичайні цеглини, які поглинали надлишок тепла. Багатьом відомо, наскільки це клопітно і незручно. Але в сучасних газових духовках цей недолік нівелюється за допомогою конвекції  – спеціального вентилятора, який рівномірно розподіляє гаряче повітря.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - КонвекціяКрім цього, в газових духовках важче регулювати температуру – доводиться інтуїтивно покладатися на інтенсивність полум’я. Ще один важливий аспект – безпека. Вибираючи новий газовий шафа, переконайтеся, що в ньому буде відключена подача газу, якщо з якоїсь причини вогонь згасне.

Але незважаючи на всі недоліки, газові духовки мають і позитивні характеристики: вони надзвичайно прості в експлуатації і догляді, що в пріоритеті у багатьох господинь, а також не створюють додаткове навантаження на електромережу. Останнє особливо актуально, якщо у Вашому будинку стара проводка, якій важко справлятися з великою кількістю електричних приладів.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Газова духовкаВарто пам’ятати, що сучасним газовим духовка знадобиться підключення до електромережі, від якої буде працювати підсвічування, електрозапалювання  і конвекція. В цілому, при правильному підборі газової моделі вона не сильно поступиться електричної.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Готування в духовці

Плюси газових духовок:

 1. Прості в роботі і догляді
 2. Чи не навантажують електромережу
 3. Можуть працювати навіть від газового балона, що зручно для заміського будинку і дачі
 4. невисока ціна

мінуси:

 1. Складно регулювати температуру
 2. Невеликий вибір моделей
 3. Нерівномірний розподіл тепла

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Електрична духовкаЕлектрично духовки  багато в чому більш досконалі і технологічні в порівнянні з газовими. Вони дозволяють більш філігранно регулювати температуру, а завдяки різнобічному розташуванню нагрівальних елементів, дозволяють домогтися рівномірного розподілу тепла по всій внутрішній площі шафи. До слова, це дає значно більший простір для кулінарних експериментів.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Електрична духова шафаЕлектричні духові шафи більш безпечні, до того ж широкий модельний ряд дозволяє знайти ідеальну модель, яка органічно впишеться саме у Вашу кухню. Важливо пам’ятати, що духовка – це не дрібна побутова техніка, яка споживає мінімум енергії. Часте приготування запіканок і пирогів може відчутно позначитися на рахунках за електрику. До того ж електродуховка зобов’язує мати добротну електропроводку, яка розрахована на серйозні навантаження.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Духова шафа в інтер'єрі

Плюси електричних духовок:

 1. Покращена функціональність
 2. Рівномірний розподіл і регулювання температури
 3. Багатий модельний ряд
 4. Безпека

мінуси:

 1. Більш висока вартість
 2. Високе споживання енергії
 3. Необхідність в якісній проводці

Залежні і незалежні духові шафи

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Залежний духова шафаЗовсім плити , які об’єднують в собі і духову шафу, і варильну поверхню, давно поступаються пальму першості незалежним комплектів . Якщо залежний духова шафа завжди розташовується під варильною поверхнею, то розміщувати незалежну духовку можна практично в будь-якому місці кухні. Для зручності незалежні шафи часто мають у своєму розпорядженні вище, на рівні рук, щоб господині не потрібно було постійно нахилятися.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - ДуховкаЩе один плюс окремих духовки і поверхні полягає в тому, що їх можна поєднувати на свій розсуд. Наприклад, до електродуховці підібрати комбіновану варильну поверхню, на якій будуть як газові, так і електричні конфорки. При цьому краще вибирати комплект одного виробника – це забезпечить їх повну сумісність.

Один бал на користь суміщених плит – вони обійдуться дешевше вбудовуваних. Але чи часто комфорт і зручність гарантує нам економію?

режими нагріву

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - ЕлектодуховкаЯкщо в газових духовках вибір режимів невеликий, а приготування в основному регулюється інтенсивністю полум’я і конвекцією (якщо така є), то в електродуховках в плані режимів нагріву є де розгулятися.

Нагрівальні елементи найчастіше розташовуються зверху і знизу духової шафи (у більш рідкісних випадках – і з боків), а з наявністю конвекції і грилю кількість функцій багаторазово збільшується. Господиня може самостійно «командувати парадом» і вибирати якісь елементи будуть працювати, а які – ні. Крім того, регулюванню також піддається температура і час приготування, з яким список можливих рецептів практично нескінченний.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Режим нагріву в електродуховкахУ звичайному режимі готування найчастіше використовують просто верхній і нижній нагрів. Якщо блюдо вже практично готове, але потрібно домогтися рум’яної скоринки, залиште включеним тільки верхній елемент. Для цього ж можна використовувати режим гриля, якщо він передбачений у Вашій духовці.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Режими в електродуховціДля природної розморожування продуктів можна використовувати конвекцию окремо (розморожування холодним повітрям), а для прискорення процесу – включити конвектор плюс нижній нагрів. Якщо Ви готуєте кілька страв одночасно, включите нагрів зверху і знизу і не забудьте про вентилятор для рівномірного розподілу тепла. Гриль з конвекцією відмінно підходить для приготування птиці і риби цілком, а також великих шматків м’яса або домашнього шашлику.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - як готувати в духовціЦе лише малий список можливостей електричних духових шаф, але навіть по ньому можна сказати, що за функціональністю вони дають фору газовим духовка і не обмежують господиню в кулінарних експериментах.

внутрішній простір

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Обсяг духовкиКорисний об’єм духової шафи варто розраховувати, виходячи з кількості членів сім’ї, інтенсивності готування і, зрозуміло, вільного простору на кухні. В середньому внутрішній обсяг духовок варіюється від 40 до 80 л.

Вбудовувані духовки в більшості своїй мають стандартні габарити 60 × 60 см, але зустрічаються також великогабаритні (до 90 см в ширину) і компактні (до 40-45 см) моделі. Глибина ж практично всіх духовок становить 55-60 см.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Компактна духовкаСтандартні духовки тому і називаються стандартними, тому що призначені для середньостатистичних кухонь і розраховані на сім’ю до 3-4 чоловік. Якщо Ви – щасливий володар просторій кухні і до того ж гостинний господар, то можна дозволити собі розкіш великий і місткою духовки. Але якщо в духовій шафі Ви готуєте остільки-оскільки, то є сенс зупинити свій вибір на більш компактних моделях, використовуючи простір на кухні з більшою користю.

Спеціальні можливості

Готування на пару

Функція приготування на пару в духовці має мало спільного із звичайною пароваркою . Обробка паром в більшості випадків працює в тандемі зі звичайною термообробкою і служить для того, щоб в результаті надати більше соковитості і м’якості страви. Хоча зустрічаються моделі з повноцінним парогенератором, які можуть готувати виключно на пару, але це надбання моделей преміум-класу.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Готування на пару в духовці

функції мікрохвильовки

Деякі духовки, особливо найкомпактніші, можуть доповнюватися режимом мікрохвиль . Режим може працювати самостійно, повністю замінюючи собою мікрохвильовку , або ж працювати разом з нагрівальними елементами, відчутно прискорюючи процес приготування. Це відмінне рішення для невеликої кухні, де викроїти місце для окремо стоїть мікрохвильовій печі вкрай важко.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Вбудована духовка під варильну поверхню

Попередньо встановлені режими готування

Такими можливостями можуть похвалитися наворочені духовки з «розумною» електронною начинкою. Режими адаптовані для різних типів продуктів і різних страв: солодка випічка, запікання м’яса, риби, овочів і всякого роду запіканок. Деякі моделі мають функцію автоматичного приготування, для роботи якої потрібно просто вибрати тип продукту і вказати приблизну масу – духовка самостійно визначить при якій температурі і скільки за часом буде готуватися страва.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Вбудована духовка

Електропідпал

Ця функція може бути застосована виключно в газових духових шафах. З електропідпалюванням  більше не доведеться чиркати сірниками або придумувати своєрідні «факели» для запалювання духовки.

Гриль

Страви на грилі  відрізняються неперевершеними смаковими якостями – гриль імітує приготування на вугіллі, наділяючи їжу характерним смаком і апетитною рум’яною скоринкою. У духовках найчастіше використовується електричний гриль , рідше – газовий  або інфрачервоний . Для створення рівномірної золотистої скоринки деякі моделі оснащуються вертелом , хоча на практиці, як стверджують багато господинь, він використовується нечасто.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Гриль в духовці

термощуп

Термощуп  являє собою металевий стрижень, який визначає температуру страви всередині. В основному щуп-термометр використовують при готуванні м’яса, регулюючи ступінь готовності. Найчастіше він має дротове підключення до духовому шафі, хоча зустрічаються моделі з бездротовим щупом.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Термощуп

підсумки

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Відкрита духовкаКоли знаєш основні характеристики сучасних духових шаф, вибір здається більш очевидним. Найголовніше – визначити оптимальний для себе тип духовки (газовий або електричний), тип установки (вбудований або поєднаний), обсяг і набір необхідних функцій.

Як вибрати духову шафу особливості, поради, нюанси - Духовка з випічкоюЯкщо Ваш погляд упав на газову духовку, ідеально, якщо в ній буде передбачена функція газ-контроль. Вибираючи ж з електричних, не зайвим буде врахувати і клас енергоспоживання, який аналогічний такому в пральних машинах і холодильниках : економічний А , А +  і А ++  або «ненажерливий» В .

Яку б духовку Ви не обрали, наявність в ній конвекції зіграє Вам на руку і позбавить від додаткових турбот і переживань.

Нехай у Вашому домі завжди буде затишно і пахне чимось смачненьким. Вдалого вибору!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*